Jak urządzić pokój dla ucznia?
Wpisany przez S.Z.   
czwartek, 20 sierpnia 2020 10:07

Jak urządzić pokój dla ucznia?

Rozpoczęcie roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami. Powrót do szkoły to jednak nie tylko zakup nowych książek. To często także idealny czas na małe aranżacyjne zmiany w pokoju dziecka, których zadaniem będzie stworzenie mu optymalnych warunków do nauki. Jak wybrać praktyczne, a zarazem funkcjonalne meble? Na jakie dodatki oraz dekoracje zwrócić uwagę, by dziecko czuło się w swoim pokoju swobodnie? Podpowiada stylistka marki Dekoria.


Aranżacja pokoju ucznia bywa dla rodziców sporym wyzwaniem. Jak w jednym pomieszczeniu wygospodarować strefy do nauki, odpoczynku oraz zabawy? Co zrobić, by codzienne odrabianie prac domowych stało się przyjemniejsze? Odpowiednio dobrane meble oraz dodatki pomogą skupić uwagę dziecka i uprzyjemnić mu czas spędzony nad książkami. Zobacz, jak odczarować miejsce do nauki i stworzyć naprawdę funkcjonalny i stylowy kąt!

Dekoria.pl, krzesło Shape White, lampka biurkowa Kane wys. 70 cm

Meble w pokoju ucznia

Biurko, krzesło, półki na książki i przybory szkolne oraz odpowiednie oświetlenie to nieodłączne elementy wyposażenia pokoju ucznia. Wybierając je, warto pamiętać, aby:
• Biurko umożliwiało regulowanie wysokości blatu. Dzięki temu dopasujesz je do wzrostu dziecka, co ułatwi mu utrzymanie odpowiedniej postawy ciała. Warto pamiętać również o tym, że biurko powinno być na tyle szerokie, by dziecko mogło swobodnie rozłożyć na nim książki oraz wszystkie niezbędne przybory.
• Krzesło było bardzo wygodne. Dzięki temu dziecko nie odczuje kolejnych godzin spędzonych nad książkami.
Jeżeli w pokoju Twojego dziecka jest dużo wolnej przestrzeni, możesz wykorzystać również wygodne worki do siedzenia czy pufy. Pufy-worki w kształcie stożka mogą służyć jako wygodny fotel wypoczynkowy, rehabilitacyjny oraz zabawka dla dzieci. Dzięki unikalnemu wypełnieniu granulatem styropianowym doskonale dopasowują się do pozycji siedzącego, odciążając kręgosłup. Zaleca się je zwłaszcza uczniom i osobom spędzającym wiele czasu w pozycji siedzącej. Można siedzieć na nich wygodnie, a przy tym zapewnić swoim plecom pełne wsparcie. Worki do siedzenia są dostępne w naszym sklepie internetowym w trzech rozmiarach, a także w różnych wzorach i kolorach, dzięki czemu łatwo można je dopasować do każdej aranżacji – podpowiada Renata Mikuś, stylistka marki Dekoria.
Pokój ucznia nie może się obejść również bez odpowiedniego oświetlenia. Najlepszym wyborem będzie ustawienie biurka w taki sposób, aby docierało do niego jak najwięcej naturalnego światła. Jeśli to jednak niemożliwe, biurko możesz doświetlić m.in. lampką biurkową. Stylowa lampa na biurko Kane, wyposażona w stabilną podstawę, to idealna propozycja do wnętrz, w których króluje minimalizm. Lampa jest prosta, nie posiada zdobień. Srebrny kolor zapewnia jej uniwersalność. Z powodzeniem może służyć dziecku podczas wieczorów spędzanych nad książkami – przekonuje Renata Mikuś, stylistka marki Dekoria.

Czas na relaks

W pokoju ucznia główną rolę z pewnością będzie odgrywać miejsce do nauki. Nie można jednak zapominać, że równie istotny jest dla dziecka odpoczynek. Aranżacja pokoju powinna sprzyjać wypoczynkowi. Dlatego decydując się na metamorfozę pokoju dziecka pamiętaj, aby:
• Wybierać stonowane kolory – barwy te będą sprzyjać relaksowi.
• Postawić na nowe tkaniny – nowe zasłony czy narzuta na łóżko mogą zdziałać cuda i sprawić, że pokój zyska na świeżości i lekkości. Taka mała zmiana z pewnością ucieszy Twoje dziecko. W pokoju dziecka największe wrażenie z pewnością zrobią dekoracyjne poszewki na poduszki. Ten element wyposażenia jest bardzo praktyczny i sprawia, że wnętrze staje się przytulne. W naszym sklepie możesz stworzyć poszewki na miarę Twojego wnętrza, wybierając spośród 500 tkanin. Zaangażuj do tego swoje dziecko: daj mu szansę na wybranie tego małego, ale istotnego elementu dekoracji – podpowiada Renata Mikuś.
• Uzupełnić aranżację funkcjonalnymi i oryginalnymi dodatkami – pojemniki na zabawki czy inne przedmioty nie muszą być przecież nudne. Wykorzystaj tapicerowaną skrzynię, która pomieści wszystkie te przedmioty i równocześnie posłuży za dodatkowe miejsce do siedzenia.
Uroku w pokoju dziecka dodadzą dekoracje na ścianie, np. oryginalne i nietypowe obrazy czy plakaty.
Stworzenie w pokoju dziecka przestrzeni do zabawy jest bardzo istotne. To tam może się relaksować po wyczerpującym dniu w szkole czy przyjmować przyjaciół. Ta równowaga jest mu bardzo potrzebna do efektywnej nauki.

Dekoria.pl, kosz z pokrywą Stripes 45 × 47 cm, worek do siedzenia, komplet pościeli Galaxy I 160 × 200 cm


Rozpoczęcie nowego roku szkolnego to świetny moment na zmiany we wnętrzu! Nowe elementy wyposażenia z pewnością ucieszą Twoje dziecko i pozwolą mu miło rozpocząć kolejny etap jego życia. Zaangażuj dziecko w zmiany i wspólnie stwórzcie wyjątkową przestrzeń. Więcej inspiracji, porad oraz produktów idealnych do pokoju ucznia znajdziesz na stronie www.dekoria.pl.

/źródło - /

Poprawiony: czwartek, 20 sierpnia 2020 10:24