Romantyczne kreacje na karnawałowy wieczór. Jak wybrać tą jedyną?
Wpisany przez S.Z.   
piątek, 27 stycznia 2023 12:59

Romantyczne kreacje na karnawałowy wieczór. Jak wybrać tą jedyną?

Nie ma nic piękniejszego niż spędzenie romantycznego wieczoru z drugą połówką... Niezależnie od tego, czy świętujesz rocznicę, czy wychodzisz na „tradycyjną” randkę, taka okazja zawsze dodaje skrzydeł. Charakter wyjścia może być oczywiście różny. Kameralne kino, klimatyczna restauracja czy pełen rozmachu bal karnawałowy – wybór należy do was. Ważne, aby w tym wszystkim nie zapomnieć o sobie i swojej... wieczorowej kreacji, która nie powinna być wyłącznie dodatkiem, lecz wyrafinowanym dopełnieniem naszej osobowości.

Tamara, Klara, Gloria

Wybierając stylizację na wieczór we dwoje, najlepiej kierować się trzema zasadami: wygodnie, elegancko i szykownie. Każda sylwetka potrzebuje indywidualnego dopasowania, warto więc zwrócić uwagę na krój. Nie bójmy się podkreślać naszych atutów i tego, co gra nam w duszy – wyraźmy siebie i swoje pasje w naszym stroju.

Ta jedyna, wyjątkowa sukienka...

Przy wybieraniu kreacji często mówi się o intuicji. Jeśli jakaś sukienka „chwyci” nas za serce, prawdopodobnie zasługuje na wygraną. Ująć może nas detal, wzór haftu, kołnierzyk albo niespotykany kolor materiału. Każda z nas ma swoją wizję piękna, do której chce dążyć. Pamiętajmy jednak, że równie istotna jest jakość wykonania sukni. Warto postawić na tkaninę, która delikatnie otuli ciało. Lekkie koronki, odbijający światło materiał, minimalistyczne falbany – to tylko niektóre elementy tworzące efekt „glamour”. Odpowiednia sukienka może dodać wiele pewności siebie i sprawić, że nasz wieczór stanie się niezapomniany!

Poczuj swoją aurę

Styl romantyczny w modzie istnieje od czasów starożytnej Grecji i stał się szczególnie popularny w XIX wieku w epoce wiktoriańskiej. Myśląc o takich strojach, wyobrażamy sobie marzycielkę z włosami rozwianymi na wietrze, ubraną w (najczęściej) zwiewną sukienkę. Jest łagodna, swobodna, uwielbia falbany i haftowane wzory. Zachwyca ją też ręcznie stworzony detal. Chce oczarować nie tylko innych, ale przede wszystkim samą siebie. To kobieta-arystokratka, która nie musi krzyczeć, by zostać zauważoną. Nie chodzi bowiem o podążanie za trendami – kluczowe jest własne wyczucie stylu, z którym czujemy się swobodnie. Projektantka Izabela Łapińska przyznaje, że również dziś coraz więcej kobiet ceni sobie indywidualność. – To pragnienie, by zostać zauważoną, przekłada się na zmianę myślenia o modzie. Unikatowe projekty, tzw. „białe kruki”, to maksymalnie dopracowana odzież. Tutaj każdy nawet najmniejszy element ma własną historię i tworzy perfekcyjną całość – mówi.

Kolekcja Pantera, autorstwa Izabeli Łapińskiej, nawiązuje do sensualnej kobiety, która podchodzi do codzienności z pasją. Suknie inspirowane włoską sztuką i historią sprawią, że poczujesz się jak na romantycznym spacerze w Rzymie. TAMARA to definicja wdzięku i elegancji. Kreację wzbogaca detal w postaci urokliwej koronki. Mityczna GLORIA została stworzona w imię klasycznego piękna. Sukienkę można przewiązać w talii. KLARA jest prosta, ale zmysłowa - zapada w pamięć niczym dzieło sztuki. Wyróżnia ją delikatnie odsłaniający dekolt.


IZABELA ŁAPIŃSKA – projektantka, artystka, od piętnastu lat wyróżnia się na tle polskiej sceny modowej jakością, ponadczasową elegancją oraz luksusowymi wykończeniami. Projekty Izabeli Łapińskiej cieszą się zainteresowaniem nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Jej pokazy dwukrotnie odbywały się w Paryżu oraz w Wiedniu. Inspiruje ją także sama kobieta - elegancka, stonowana, intrygująca. Typ arystokratki, która nie musi krzyczeć, by zostać zauważoną.
Więcej inspiracji na stronie: https://www.izabelalapinska.com/

/źródło - /

Poprawiony: piątek, 27 stycznia 2023 13:15