Jak ozdobić ściany w pokoju wnuka? Drukuj Email
Wpisany przez S.Z.   
czwartek, 13 lutego 2014 11:37

Jak ozdobić ściany w dziecięcym pokoju?

Pokój małego dziecka to jednocześnie jego azyl, miejsce do zabawy, nauki i wypoczynku. Dlatego tak dużym wyzwaniem jest jego odpowiednie urządzenie. Dobrze, jeśli pokój jest na tyle duży, aby można było wydzielić w nim kilka sfer.

Jednakże, gdy rozmiar pomieszczenia nam na to nie pozwala możemy pokusić się o zabawę kolorem i ozdobami naściennymi, które wprowadzą odpowiedni klimat w pokoju.

   

Podstawową kwestią jest dobór kolorów – warto pamiętać, że każda barwa oddziałuje na dziecko. Przykładowo czerwony i pomarańczowy doskonale wpływają na poprawę apetytu, ale i pobudzają malucha. Zieleń zapewnia poczucie bezpieczeństwa, a granatowy i fioletowy pomagają wyciszyć się i skoncentrować na konkretnym działaniu. W dziecięcym pokoju powinny znaleźć się kolory z kilku grup w odpowiednio dobranych proporcjach – wszystko zależy od tego jaki temperament ma nasze dziecko. Jeśli jest nadpobudliwe należy zmniejszyć ilość pomarańczowego i żółtego na rzecz błękitu i jasnych zieleni. U dziecka nieśmiałego powinny dominować żywe kolory takie jak zieleń, niebieski i pomarańczowy. W każdym przypadku kolor czerwony powinien być ograniczony do minimum (najlepiej by czerwone były jedynie niewielkie dodatki).

Ściany w pokoju można ozdobić na kilka sposobów. Najczęściej rodzice decydują się na pomalowanie ścian na jeden lub kilka kolorów farbą akrylową (przy wyborze farby trzeba sprawdzić, czy jest ona bezpieczna dla środowiska i nie będzie wywoływać reakcji alergicznych). Jednakże, jeśli chcemy, aby pokój dziecka był miejscem wyjątkowym warto pokusić się o dodatkowe rozwiązania dekoratorskie.

Ciekawym pomysłem jest namalowanie na ścianie obrazów przedstawiających na przykład ulubione postaci z bajek dzieci lub stylizowane zwierzątka. Jeśli sami nie potrafimy malować możemy to zlecić fachowcom, jednakże tu trzeba się liczyć z tym, że może to generować stosunkowo wysokie koszty.

Dla rodziców, którzy chcą urozmaicić wygląd pokoju swojego dziecka, a nie posiadają talentów plastycznych ciekawym rozwiązaniem mogą okazać się naklejki naścienne. Warto zastanowić się nad takimi, które świecą w ciemności – przykładowo naklejki ścienne świecące Pabobo (różne wzory do wyboru), które dostępne są w sklepie www.babymama.pl. Przyklejone nad dziecięcym łóżeczkiem sprawią, że maluch będzie mógł je podziwiać zarówno w dzień jak i w nocy – naklejki samoczynnie nasycają się światłem i oddają je przez dłuższy czas. Światło jest bardzo delikatne i rozproszone, dzięki czemu nie zaburza snu dziecka. Dzięki temu, że są one dostępne w wielu wzorach można dobrać takie, jakie będą najbardziej podobać się dziecku.

Naklejki ścienne świecące Pabobo (do wyboru lew, żyrafa, hippo) – cena 69 PLN, www.babymama.pl

Pabobo to francuska firma, która w produktach dla dzieci wykorzystuje innowacyjne technologie. Jako jedna z pierwszych stworzyła przenośną lampkę nocną dla dzieci. Jej produkty dostosowane są do rygorystycznych norm bezpieczeństwa. Mottem marki są słowa – Smart-Simple-Safe (Mądre-Proste-Bezpieczne).

 

/źródło - /