Jak z pomysłem urządzić pokój dziecka? - radzi Homebook Drukuj Email
Wpisany przez S.Z   
środa, 09 kwietnia 2014 17:51

Jak z pomysłem urządzić pokój dziecka? - radzi Homebook

Urządzenie dziecięcego pokoju nie jest zadaniem łatwym. Warto zatem zainspirować się pomysłami profesjonalnych architektów i... innych rodziców.

Liczne przykłady funkcjonalnego i oryginalnego wystroju dziecięcego wnętrza znajdziemy na portalu Homebook.pl, a dodatkowo, korzystając z podpowiedzi eksperta z Homebook.pl stworzymy funkcjonalne i bezpieczne pomieszczenie, w którym najmłodsi domownicy będą czuć się komfortowo.

 

Pokój dziecka często pełni kilka funkcji. Jest jednocześnie sypialnią, miejscem zabaw i nauki. Równie ważne są zatem wybór dominującej kolorystyki w pomieszczeniu, funkcjonalność wybranych mebli, jak i umiejętne wkomponowanie w wystrój niestandardowych, rozwijających wyobraźnię elementów dekoracyjnych. Trzymając się kilku prostych zasad z pewnością podołamy temu wyzwaniu.

Koloruj z umiarem

Wybór kolorystyki, w jakiej utrzymany będzie dziecięcy pokój, ma kluczowe znaczenie dla kolejnych kroków aranżacyjnych. Kierujmy się rodzicielską rozwagą i nie eksperymentujmy przesadnie z paletą barw. Wnętrze powinno być radosne i przytulne, ale nie krzykliwe.

„Zrezygnujmy z łączenia ze sobą bardzo kontrastowych kolorów. Męczą one wzrok, a w pomieszczeniach o niedużym metrażu mogą być przytłaczające. Lepiej sięgnąć po jasne barwy, które optycznie powiększą przestrzeń oraz staną się doskonałym tłem dla bardziej wyrazistych elementów wystroju, takich jak kolorowa szafa, dywan czy łóżko. Więcej energetycznych barw we wnętrzu zapewni np. zawieszenie na ścianie literek z imieniem dziecka, lampki o fantazyjnym kształcie lub zamontowanie w oknie wzorzystych rolet. Pamiętajmy, że w dekoracji wnętrz zachowanie umiaru kolorystycznego warunkuje pozytywny efekt końcowy." – mówi Anna Poprawska, ekspert z Homebook.pl (projekt z prawe Agnieszki Kosteckiej)

Planuj z rozwagą

Z korzyścią dla domowego budżetu będzie zaplanowanie wystroju dziecięcego pokoju w taki sposób, by - przy zmianie zaledwie kilku detali - pozostał on jak najdłużej funkcjonalny. Zdaniem eksperta z Homebook.pl – „ Dobrym rozwiązaniem jest wybór mebli modułowych, które umożliwiają stopniowe doposażanie pokoju w nowe elementy. Niski stoliczek do rysowania z czasem zostanie zastąpiony przez biurko z regulowaną wysokością blatu, łóżeczko wymienimy na sofę lub tapczan, a do niewielkiej komody dobierzemy pojemną szafę. Utrzymane w jednej stylistyce meble pozwolą niewielkim kosztem dopasować pokój do aktualnych potrzeb naszego dziecka."

Wyznacz porządek rzeczy

W zapanowaniu nad bałaganem w dziecięcym królestwie pomocne okażą się praktyczne, ale też efektowne pojemniki na zabawki i artykuły szkolne. Pozwolą one utrzymać porządek oraz zapewnią naszym pociechom nieograniczony dostęp do ich skarbów. Jak doradza ekspert – „Już na etapie projektu powinniśmy zaplanować miejsce na przechowywanie dziecięcych rzeczy i akcesoriów. Z czasem ich liczba będzie się przecież zwiększać. W okiełznaniu chaosu nieocenione okażą się zatem pojemna szafa, dodatkowe półki lub regały na książki montowane na ścianie, ale także, niewidoczny na pierwszy rzut oka, pojemnik na pościel chowany pod łóżkiem."

Buduj kreatywność od dziecka

Przemyślana aranżacja pokoju najmłodszych członków rodziny może pomóc w rozwijaniu ich wyobraźni i kreatywnego myślenia. „Pobudzaniu funkcji poznawczych sprzyjają bajkowe naklejki zdobiące ściany oraz fantazyjne meble, których fronty mają wypukłe grawery. Dziecko wodząc po nich palcami uczy się zapamiętywać kształty" – wskazuje Anna Poprawska z Homebook.pl i dodaje – „Starsze pociechy z pewnością docenią ściany pokryte specjalną farbą, umożliwiającą im bezkarne malowanie kredą po ich powierzchni. W pokoju malca warto przewidzieć także miejsce na eksponowanie dziecięcych talentów. Doskonale sprawdzi się tutaj tablica magnetyczna zawieszona nad biurkiem."

Nieszablonowe projekty, praktyczne rozwiązania oraz rekomendowane produkty umożliwią nam zaaranżowanie dla naszej pociechy idealnej przestrzeni do nauki, zabawy i wypoczynku. Jeśli jednak brakuje nam pomysłu na wystrój pokoju dziecięcego, warto skorzystać z porad zamieszczanych na Homebook.pl. Profesjonalni projektanci podpowiedzą, w jaki sposób łączyć kolory, struktury i materiały. Z kolei pokazane na Homebook.pl meble, oświetlenie i dodatki pozwolą doposażyć przestrzeń w funkcjonalne przedmioty. Nieocenionym pomocnikiem będą z pewnością galerie fotograficzne zamieszczane na Homebook.pl, które umożliwią wybór stylizacji pasującej do wieku dziecka i metrażu pokoj.


 

www.homebook.pl to nowoczesna platforma internetowa od maja 2013 roku skupiającą entuzjastów i profesjonalistów projektowania wnętrz. To miejsce w sieci, które pomaga w odświeżeniu lub całkowitej metamorfozie domu, mieszkania lub ogrodu. Użytkownicy znajdą tu informacje o markowych produktach, tysiące inspirujących zdjęć oraz porady i kontakt do specjalistów z branży.

 

/źródło - Gut PR/


 

 

 

Poprawiony: środa, 09 kwietnia 2014 18:06