Jakie sprzęty obsłużysz dzięki smartfonowi? Sprawdź, jak technologia może pomóc Ci w codziennym życiu
Wpisany przez S.Z.   
czwartek, 23 lutego 2023 12:53

Jakie sprzęty obsłużysz dzięki smartfonowi? Sprawdź, jak technologia może pomóc Ci w codziennym życiu

Smartfony stały się nieodłącznym elementem naszego życia. Wykorzystujemy je do surfowania po sieci, robienia zakupów przez internet, oglądania filmów czy przeglądania social mediów. Są dla nas źródłem rozrywki, inspiracji i przydatnych informacji. Jednak to nie wszystko! W dobie inteligentnych rozwiązań smartfon zyskuje nowe oblicze. Jakie urządzenia obsłużysz dzięki smartfonowi?

Wyposażenie domu na miarę XXI wieku

Na rynku dostępnych jest coraz więcej inteligentnych sprzętów AGD czy RTV wyposażonych w Bluetooth lub komunikujących się z domową siecią Wi-Fi. Sterowanie urządzeniami domowego użytku z poziomu smartfona jest proste i intuicyjne. Producenci zwykle oferują bezpłatne aplikacje, które wystarczy zainstalować na swój telefon i odpowiednio skonfigurować. W aplikacjach często dostępne są cenne wskazówki dotyczące obsługi wybranych urządzeń.

Dzięki nowoczesnym technologiom możemy sterować lodówką, piekarnikiem czy zmywarką za pomocą własnego smartfona, nawet nie podnosząc się z kanapy. Funkcje „smart” wnoszą domowe czynności na nowy, lepszy poziom! Zapewniają najwyższy komfort i ułatwiają codzienne funkcjonowanie – podkreśla Daria Ciecior, ekspert firmy EcoFlow.

Inteligentne sprzęty kuchenne, które obsłużysz za pomocą smartfona

Idea smart szturmem wdarła się do segmentu AGD. Wielu producentów oferuje m.in. inteligentne lodówki, którymi można sterować z poziomu telefonu. Mniej skomplikowane modele pozwalają jedynie na zdalną zmianę temperatury chłodzenia. Za to te bardziej zaawansowane technologicznie oferują mnóstwo funkcji dodatkowych, dzięki którym można przejąć kontrolę nad całym urządzeniem. Dzięki dedykowanym aplikacjom można włączyć szybkie zamrażanie, ustawić funkcję blokady rodzicielskiej, czy sprawdzić, jakie produkty spożywcze znajdują się wewnątrz.

Za pomocą smartfona możemy sterować inteligentnymi piekarnikami i płytami grzewczymi. Aplikacje umożliwiają zdalną regulację temperatury, zmianę trybów pracy urządzenia czy ustawienie czasu działania. Ponadto przedstawiają nam przydatne informacje o stanie technicznym oraz raporty o awariach i ich potencjalnych źródłach.

Niezbędnym sprzętem w każdej nowoczesnej kuchni jest zmywarka smart. Chociaż wbudowany moduł łączności bezprzewodowej nie pomoże w załadowaniu lub rozładowaniu zmywarki, to może znacznie ułatwić jej codzienną obsługę. Za pomocą smartfona możemy zdalnie uruchomić urządzenie, a także przygotować własne profile pracy i aktywować je jednym kliknięciem. Niektóre aplikacje dają możliwość zmiany programu mycia w czasie pracy zmywarki czy też uruchomienia dodatkowej czynności, takiej jak suszenie naczyń.

W smart kuchni nie może też zabraknąć inteligentnego ekspresu do kawy, wyposażonego w przejrzysty interfejs Bluetooth. Dzięki połączeniu urządzenia z telefonem możemy zdalnie wybrać rodzaj kawy, określić proporcje wody, mleka i kawy oraz zdecydować, co ma wylądować w kubku jako pierwsze. Za pomocą smartfona można także kontrolować inne parametry pracy ekspresu, takie jak czas, po którym urządzenie samo się wyłączy, uruchomi płukanie dysz czy procedurę odkamieniania.

Inne przydatne rozwiązania smart

Urządzeniem, które doskonale wpisuje się w ideę smart, jest przenośna stacja zasilania, czyli niewielka, kompaktowa skrzynka, która sprawdza się w przypadku przerw w dostawach prądu. Przenośna stacja zasilania zapewnia bezpieczeństwo w razie ewentualnego blackoutu czy awarii sieci energetycznej. Ponadto przydaje się na kempingach, w pracy w ogrodzie czy warsztacie, a także na imprezach plenerowych. Stacja nadaje się do zasilania większości podstawowych sprzętów wykorzystywanych na co dzień. Model River 2 o pojemności 256 Wh i mocy wyjściowej 300 W zasili blender przez 40 minut, telewizor przez 2 godziny czy lodówkę przez 2-3 godziny. Ponadto naładuje smartfona 19 razy, a laptopa 4 razy – wyjaśnia ekspert z EcoFlow. – Pracę stacji można kontrolować z poziomu dedykowanej aplikacji, dostępnej w sklepach Google Play i App Store. Za pomocą aplikacji możemy sprawdzić dane zasilania, dostosować parametry czy ustawić prędkość lądowania podłączonych sprzętów. Stacja łączy się z aplikacją przez Bluetooth lub Wi-Fi.

Wykorzystując system inteligentnego domu, możemy sterować większością domowych instalacji z poziomu smartfona, pełniącego funkcję huba. Nowoczesne technologie pozwalają na zdalne odsłanianie lub zasłanianie rolet, regulowanie temperatury i natężenia światła w danym pomieszczeniu, czy też włączanie i wyłączanie klimatyzacji. Można zaprogramować smart home w taki sposób, by móc swobodnie sterować systemem alarmowym czy wszelkimi czujnikami za pomocą odpowiedniej aplikacji.

Urządzenia smart to nasza przyszłość! Już dziś warto inwestować w inteligentne rozwiązania. Dzięki nim większość domowych obowiązków jest prostsza i przyjemniejsza!

/źródło - /